Vývojář softwaru (úvazek 0,4)

Ústav fyzikální chemie J. Heyrovského AV ČR, v.v.i. (ÚFCH JH ) je veřejná výzkumná instituce, zaměřující se na základní a aplikovaný výzkum v oblasti fyzikální chemie. Zřizovatelem je Akademie věd České republiky. Stálých zaměstnanců je nyní více než 300, přičemž nemalou část tvoří zahraniční pracovníci jak z EU, tak ze států mimo EU. Ambicí ÚFCH JH je posouvat hranice lidského poznání a provádět špičkový výzkum.

Do našeho oddělení na pracovišti Dolejškova 3, Praha 8 Ládví, hledáme nového kolegu /kolegyni na pozici:

Vývojář softwaru (úvazek 0,4)

Popis pozice:

Návrh a vývoj softwaru pro automatizaci sběru dat a metadat z vědeckých přístrojů do Národní repozitářové platformy. Vývoj backend a frontend částí aplikací pro obohacování metadat z vědeckých měření. Implementace, návrh testovacích scénářů a testování funkcionality řešení.

Kvalifikace a dovednosti:

Znalost systémové architektury a programovacích jazyků C++, Java, Python. Schopnost návrhu SQL databází. Schopnost návrhu řešení pro komunikaci ovládacích zařízení vědeckých přístrojů s objektovými úložišti (konkrétně standard S3). Znalost metadatových schémat (včetně napojení na kontrolované slovníky nebo ontologie). Schopnost správy projektu pomocí systému Git. Znalost serverového prostředí Linux a schopnost administrace aplikačního serveru. Znalost vědeckého prostředí, včetně měřících přístrojů a ovládacích zařízení. Schopnost navrhování testovacích scénářů.

Aktivní znalost češtiny (případně slovenštiny) a angličtiny. Schopnost samostatné práce a samostatného řešení úkolů.

Kreativní myšlení, systematické práce. Zkušenost s komunikací s klienty. Smysl pro zodpovědnost (vedení projektu, tasku). Zkušenost s prací v týmu na vývoji kódů a algoritmů.

Benefity:

- Práce v přátelském kolektivu
- Stravenky plně hrazené zaměstnavatelem
- Příspěvek (benefity) ze SF dle kolektivní smlouvy
- 3 dny indispozičního volna (sick day)
- 5 dnů osobního volna
- 5 týdnů dovolené
- Možnost umístit dítě/děti do dětských skupin CAS
- Možnost využití slev v rekreačních střediscích AV ČR
- Půjčovna sportovních potřeb, parkování zdarma, odborová knihovna
- Jazykové kurzy

Termín nástupu: 1. 1. 2024

Strukturovaný životopis a motivační dopis zašlete na e-mail: karieraatjh-inst.cas.cz (kariera[at]jh-inst[dot]cas[dot]cz)

Uzávěrka přihlášek
17. 12. 2023