Seniorní účetní

Heyrovského ústav je součástí Akademie věd ČR a věnuje se mezinárodně špičkovému výzkumu v oblastech souvisejících s fyzikální chemií. Na vědeckých projektech se podílí týmy složené z výzkumníků a výzkumnic z různých koutů světa.

16. 1. 2019 jsme se jako první z ústavů Akademie věd ČR oficiálně připojili k výzkumným organizacím, které získaly ocenění HR Excellence in Research, což ukazuje pokrok v harmonizaci naší politiky v oblasti lidských zdrojů v souladu se 40 zásadami Evropské charty výzkumných pracovníků a Kodexem chování při náboru výzkumných pracovníků.

Ředitel Heyrovského ústavu AV ČR, v. v. i. vypisuje výběrové řízení na pozici seniorní účetní.

Náplň práce:

  • komplexní vedení účetní agendy ÚFCH JH dle platné legislativy;
  • vedení a zpracování účetní závěrky;
  • zajištění výkaznictví účetních dat směrem ke Státní pokladně;
  • odpovědnost za sestavování povinných výkazů;
  • kontrola a vykazování hospodaření s peněžními fondy ÚFCH JH;
  • spolupráce s daňovým poradcem a s auditory;
  • interní kontroly;
  • spolupráce s Úsekem grantů a rozpočtů (vícezdrojové financování – institucionální a grantové prostředky);
  • odpovědnost za inventarizaci majetku a závazků.

Požadujeme:

  • SŠ vzdělání nebo VŠ vzdělání;
  • aktivní přístup k práci a schopnost samostatného rozhodování, analytické myšlení;
  • znalost anglického jazyka na komunikativní úrovni (slovem i písmem);
  • znalost českého jazyka na komunikativní úrovni (slovem i písmem);
  • praxe na obdobné pozici min. 2 roky;
  • zkušenost s účetním systémem Helios (iNuvio);
  • znalost prostředí veřejné výzkumné instituce – výhoda.

Nabízíme:

  • poloviční úvazek
  • zajímavou a rozmanitou práci na plný úvazek s pružnou pracovní dobou v mezinárodním akademickém prostředí;
  • podporu dalšího vzdělávání, osobního růstu a rozvoje včetně jazykových kurzů;
  • profesionální pracovní tým;
  • 5 týdnů dovolené, 3 dny indispozičního volna (sick days), 5 dnů osobního volna;
  • stravenkový paušál;
  • v případě oboustranné spokojenosti možnost prodloužení na dobu neurčitou;
  • nástup možný ihned.

Strukturovaný životopis s motivačním dopisem zasílejte nejpozději do 31. 03. 2024 na email: karieraatjh-inst.cas.cz (kariera[at]jh-inst[dot]cas[dot]cz)

Uzávěrka přihlášek
31. 3. 2024