Administrátor / Administrátorka projektu

Heyrovského ústav je součástí Akademie věd ČR a věnuje se mezinárodně špičkovému výzkumu v oblastech souvisejících s fyzikální chemií. Na vědeckých projektech se podílí týmy složené z výzkumníků z různých koutů světa.

16. 1. 2019 jsme se jako první z ústavů Akademie věd ČR oficiálně připojili k výzkumným organizacím, které získaly ocenění HR Excellence in Research, což ukazuje pokrok v harmonizaci naší politiky v oblasti lidských zdrojů v souladu se 40 zásadami Evropské charty výzkumných pracovníků a Kodexem chování při náboru výzkumných pracovníků.

Základním cílem projektu „Human Resources Strategy for Researches“ financovaného MŠMT je rozvoj kapacit, znalostí a dovedností manažerských a výzkumných pracovníků Heyrovského ústavu v oblasti strategického řízení a nastavení v rámci výzkumné organizace.

Náš tým rádi posílíme o nového kolegu / kolegyni na pozici

Náplň práce:

  • Zajištění interní grantové podpory
  • Sledování a kontrola plnění úkolů vyplývajících ze schváleného harmonogramu a rozpočtu projektu
  • Administrace a organizace projektové dokumentace jako celku a tvorba metodiky pro podporu grantových projektů
  • Sestavování zpráv o realizaci projektu na základě dodaných podkladů
  • Sledování plnění schváleného rozpočtu projektu – finančního plánu, milníků a indikátorů v souladu s pravidly poskytovatele
  • Zpracování a archivace dokumentů
  • Zajištění on-line zadávání údajů do systémů poskytovatele
  • Interní komunikace se zaměstnanci zodpovědnými za věcné plnění jednotlivých aktivit projektu
  • Zajištění průběžné komunikace s poskytovatelem dotace, účast na seminářích a workshopech

Požadujeme:

  • SŠ/VŠ vzdělání
  • Znalost MS Office
  • Anglický jazyk na dobré úrovni (slovem a písmem)
  • Komunikační, organizační a analytické schopnosti
  • Schopnost pracovat jak v týmu, tak samostatně a učit se nové věci
  • Pečlivost
  • Odolnost vůči stresu
  • Praxe s administrací projektů výhodou
  • Zkušenosti ze sektoru VaV výhodou
  • Znalosti dotační problematiky výhodou

Nabízíme:

  • Práci na plný úvazek s pružnou pracovní dobou
  • Příležitost být součástí týmu podílejícího se na implementaci změn a nových HR procesů v organizaci
  • Zajímavou a rozmanitou práci v mezinárodním akademickém prostředí
  • Podporu dalšího vzdělávání, osobního růstu a rozvoje
  • 5 týdnů dovolené
  • 3 dny indispozičního volna (sick days)
  • Stravenky plně hrazené zaměstnavatelem
  • Nástup ihned

Strukturovaný životopis s motivačním dopisem pošlete paní Martině Pohlové: martina.pohlovaatjh-inst.cas.cz (martina[dot]pohlova[at]jh-inst[dot]cas[dot]cz)

Uzávěrka přihlášek
17. 1. 2024