Zveme studentky na diskuzi a do laboratoří, slavíme Mezinárodní den žen a dívek ve vědě

V neděli 11. února 2023 se po celém světě slaví Mezinárodní den žen a dívek ve vědě, jehož cílem je podpořit ženy v zapojení do vědeckého výzkumu. Pro žačky, studentky a další zájemkyně o vědu jsme připravili akci Věda podle vzoru žena, která se uskuteční v pondělí 19. 2. 2024 od 10:30 hodin. Srdečně vás zveme! (Muži, které zajímá téma žen ve vědě, jsou vítáni.)

V úvodu programu zazní krátká prezentace Evy Krupičkové Pluhařové, ve které představí nejen svůj obor bádání ale i podmínky, ve kterých pracuje, ať již na svém pracovišti nebo v rodinném prostředí. K následující diskusi u kávy se k nám připojí i další vědkyně, a tak bude příležitost pohovořit o všem možném, co studentky zajímá.

Návštěva laboratoří s moderní technikou a výzkumem

Nakonec se návštěvnice vydají po skupinách na 90minutové ukázky měření v některých laboratořích. V této fázi programu se zapojí i naši vědci. Praktika představí některé naše fyzikálně chemické techniky (z oboru mikroskopie, spektroskopie a spektrometrie), přístrojovou techniku a obory bádání, kde se uplatňují. Každá návštěvnice tak bude mít možnost navštívit jedno pracoviště.

Registrace mailem na kvetoslava.stejskalovaatjh-inst.cas.cz (kvetoslava[dot]stejskalova[at]jh-inst[dot]cas[dot]cz), stačí poslat jméno, příjmení a název školy. Neváhejte a registrujte se, máme omezený počet míst.
 

Program

10:30 - Úvodní slovo, K. Stejskalová

10:40 - Prezentace o chemických začátcích, Eva Krupičková Pluhařová

11:10 - Diskuze u kávy a čaje, aneb zeptejte se na vše, co vás zajímá

11:45 - Praktická měření v laboratořích, v malých skupinách

13:30 - Závěr

 

Těšíme se na setkání!

 

Věda podle vzoru žena 2024