Tajemník/tajemnice ředitele

Heyrovského ústav je součástí Akademie věd ČR a věnuje se mezinárodně špičkovému výzkumu v oblastech souvisejících s fyzikální chemií. Na vědeckých projektech se podílí týmy složené z výzkumníků a výzkumnic z různých koutů světa.

16. 1. 2019 jsme se jako první z ústavů Akademie věd ČR oficiálně připojili k výzkumným organizacím, které získaly ocenění HR Excellence in Research, což ukazuje pokrok v harmonizaci naší politiky v oblasti lidských zdrojů v souladu se 40 zásadami Evropské charty výzkumných pracovníků a Kodexem chování při náboru výzkumných pracovníků.

Ředitel Heyrovského ústavu AV ČR, v. v. i. vypisuje výběrové řízení na pozici:

Náplň práce:

  • písemná komunikace se zaměstnanci a zaměstnankyněmi ÚFCH JH (český, anglický jazyk); s kanceláří AV ČR (český jazyk); s představiteli a představitelkami ostatních ústavů AV ČR (český jazyk);
  • úzká spolupráce s PR manažerkou a vedoucí Kanceláře ředitele;
  • příprava podkladů pro jednání ředitele s poradními orgány a vědeckými pracovníky a pracovnicemi;
  • příprava prezentací v Powerpoint;
  • příprava zápisů z jednání;
  • příprava a organizace ústavních konferencí (rozesílání pozvánek, zajištění občerstvení)
  • organizace kalendáře ředitele ÚFCH JH;
  • vyřizování telefonních hovorů, emailů, korespondence, schvalování pracovních cest a další práce v rámci agendy a dle pokynů ředitele ÚFCH JH;
  • organizace pracovních cest ředitele (objednávání letenek, hotelů, zajištění administrace s tím spojené v rámci ÚFCH JH);
  • evidence a archivace dokumentace agendy ředitele;
  • úzká spolupráce s pracovnicí sekretariátu;
  • zastupování pracovnice sekretariátu v době dovolené, zejména obsluha datové schránky, zadávání smluv a objednávek do Registru smluv, evidence pracovních cest, objednávky taxi a další.

Požadujeme:

  • SŠ vzdělání nebo VŠ vzdělání;
  • aktivní přístup k práci a schopnost samostatného rozhodování, analytické myšlení;
  • znalost anglického jazyka na komunikativní úrovni (slovem i písmem – komunikace se zahraničními vědeckými pracovníky a pracovnicemi i v rámci ÚFCH JH);
  • dobré vyjadřovací schopnosti v písemném i mluveném projevu;
  • pokročilou znalost práce s PC a MS Office (Word, Excell, Powerpoint);
  • časovou flexibilitu, pečlivost, odolnost vůči stresu;
  • praxe na obdobné pozici vítána;
  • orientace v oblasti výzkumu a vývoje výhodou.

Nabízíme:

  • zajímavou a rozmanitou práci na plný úvazek s pružnou pracovní dobou v mezinárodním akademickém prostředí;
  • podporu dalšího vzdělávání, osobního růstu a rozvoje včetně jazykových kurzů;
  • profesionální pracovní tým;
  • 5 týdnů dovolené;
  • 3 dny indispozičního volna (sick days);
  • 5 dnů osobního volna;
  • příspěvek na rekreaci nebo penzijní připojištění;
  • stravenky plně hrazené zaměstnavatelem;
  • další benefity v souladu s kolektivní smlouvou;
  • zástup za mateřskou / rodičovskou dovolenou, v případě oboustranné spokojenosti možnost prodloužení na dobu neurčitou;
  • nástup květen 2023.

Strukturovaný životopis s motivačním dopisem pošlete do 14. 4. 2023 na email: karieraatjh-inst.cas.cz (kariera(at)jh-inst.cas.cz)

Application deadline
14. 4. 2023