Odborný pracovník výzkumu a vývoje v oblasti hmotnostní spektrometrie s vysokým rozlišením pro analýzu dat z minulých a budoucích vesmírných misí

Náplň práce:

  • Práce bude probíhat na dvou úrovních a to a) instrumentální (pomoc s vývojem vlastního prototypu HRMS analyzátoru s použitím komerční orbitální cely – 20% náplně) a b) analytické (tvorba databáze organických sloučenin pomocí zkonstruované aparatury pro vesmírné aplikace - 80% náplně).
  • Kandidát(ka) se bude podílet na realizaci přístroje (návrh je kompletní, část je už funkční), čímž získá kompletní informace o fungovaní orbitální pasti. Projekt bude probíhat v rámci vícero evropských pracovišť (univerzity v Lipsku, Berlíně, Orleans, synchrotron SOLEIL-Francie), kandidát(ka) bude mít možnost vyzkoušet si spolupráci v mezinárodním týmu.

Požadujeme:

  • Vysokoškolský titul v příbuzných oblastech (analytická chemie, přírodní vědy,…);
  • Časovou flexibilitu
  • Aktivní a kreativní přístup k práci, schopnost samostatného rozhodování, analytické myšlení, komunikativnost;
  • Znalost anglického a francouzského jazyka (komunikace se zahraničními spolupracovníky);
  • Znalost českého jazyka (komunikace se středoškolskými studenty);
  • Nutná praxe v oblasti hmotnostní spektrometrie s vysokým rozlišením (HRMS);

Nabízíme:

  • Možnost rozšíření vzdělání v oblasti hmotnostní spektrometrie
  • Spoluúčast při vývoji nových metod HRMS pro vesmírné aplikace
  • Pracovní poměr na dobu určitou (do konce roku 2021)
  • Nástup ihned

Strukturovaný životopis s motivačním dopisem zašlete do 4. června na e-mail recruitmentatjh-inst.cas.cz (recruitment[at]jh-inst[dot]cas[dot]cz), a jako předmět emailu uvěďte, prosím, SC2021_09.

Application deadline
4. 6. 2021