Gender Equality Officer

Jste příznivcem/příznivkyní genderové rovnosti? Komunikujete rád/a s lidmi? Pokud ano, nabízíme vám příležitost připojit se k týmu zabývajícím se kulturními změnami v Ústavu Heyrovského, který pracuje na několika zajímavých projektech. Na místo Gender Equality Officer hledáme kolegu/kolegyni na částečný úvazek.

Ústav Heyrovského je součástí Akademie věd ČR a věnuje se mezinárodně špičkovému výzkumu v oblastech souvisejících s fyzikální chemií.

Před dvěma lety jsme se jako první z ústavů Akademie věd ČR oficiálně připojili k výzkumným organizacím, které získaly ocenění „HR Excellence in Research“ za zlepšování politiky našeho pracovního prostředí v souladu se 40 zásadami Evropské charty výzkumných pracujících a Kodexem chování při náboru výzkumných pracujících.

Náplň práce:

  • Implementace Plánu genderové rovnosti
  • Spolupráce při tvorbě scénářů k videím s tematikou prevence genderově podmíněného násilí, pilotování videí, evaluaci a diseminaci v akademickém sektoru
  • Aktivní propagace genderových otázek, organizace seminářů a vzdělávacích aktivit v těchto tématech
  • Podpora rodičů na rodičovské dovolené
  • Příprava dokumentů s genderovou tématikou

Požadujeme:

  • SŠ nebo VŠ vzdělání v oboru sociologie či příbuzných oborů
  • Zájem o vědeckou činnost a téma rovných příležitostí
  • Velmi dobré komunikační schopnosti
  • Angličtina slovem i písmem na úrovni B2
  • Předchozí zkušenost s implementací genderových otázek vítána
  • Předchozí zkušenost s Norskými fondy vítána

Nabízíme:

  • Úvazek 0,3 s pružnou pracovní dobou do 30. 4. 2024 s perspektivou prodloužení
  • Příležitost být součástí týmu podílejícího se na implementaci změn a nových HR procesů v organizaci
  • Zajímavou a rozmanitou práci v mezinárodním akademickém prostředí
  • Podporu dalšího vzdělávání, osobního růstu a rozvoje
  • 5 týdnů dovolené, 3 dny sick days
  • Příspěvek na rekreaci nebo penzijní připojištění ze sociálního fondu
  • Stravenky plně hrazené zaměstnavatelem
  • Další benefity v souladu s Kolektivní smlouvou
  • Úvazek je vhodný pro rodiče na MD/RD
  • Nástup od 1. 10. 2022

Dokumenty požadované k žádosti:

  • Strukturovaný životopis
  • Motivační dopis (rozsah max. 1 strana)

Strukturovaný životopis s motivačním dopisem pošlete na email: karieraatjh-inst.cas.cz

Application deadline
28. 9. 2022