Pozvánka na den otevřených dveří "Věda podle vzoru žena"

Přijďte si v pátek 10. 2. 2023 od 10 hodin poslechnout zkušenosti našich vědkyň a podívat se do laboratoří. Zveme vás na oslavu Mezinárodního dne žen a dívek ve vědě. Pro žačky, studentky a další zájemkyně o vědu jsme připravili den otevřených dveří, který jsme nazvali „Věda podle vzoru žena“. 

Nemůžete přijít osobně? Sledujte přednášky v živém streamu na našem youtube kanále. Odkaz najdete zde.

PROGRAM

Přednášky:

Návštěvnicím se zájmem o vědu se budou věnovat hned tři úspěšné vědkyně, které se s nimi podělí o svou životní cestu, pracovní zkušenosti a zodpoví jakékoli otázky. Diskuzi povedou Květoslava Stejskalová, Vladimíra Petráková a Zuzana Sochorová. 

Věda podle vzoru žena

Zájemkyně si pak budou moci prohlédnout laboratoře, kde se dozví podrobnosti o výzkumu.

Exkurze do laboratoří:

Laboratoř nanokatalýzy

Laboratoř elektrokatalýzy

Laboratoř hmotnostní spektrometrie

Laboratoř spektroskopie

Laboratoř katalýzy

Medailonky:

Ing. Květoslava Stejskalová, CSc. pracovala původně v oboru heterogenní katalýzy s aplikacemi do ochrany životního prostředí. Dnes již 15 let vzdělává a popularizuje nové zájemce o vědu. Je matkou dvou dětí.

Doc. Ing. Vladimíra Petráková, Ph.D. je odbornicí na nanotechnologie, je zakládající členkou iniciativy Czexpats in Science, která propojuje české vědce a vědkyně působící v zahraničí, a je matkou čtyř dětí.

RNDr. Zuzana Sochorová Vokáčová, Ph.D. zabývá chováním biomolekul, zúčastnila se vědeckých stáží v Norsku, Nizozemí a Rakousku, je matkou dvou dětí.

101 let od objevu polarografie

Návštěvnice si budou také moci prohlédnout expozici o historii polarografie, protože v pátek 10. února 2023 uplyne 101 let od objevu polarografie Jaroslavem Heyrovským, který za tento objev získal v roce 1959 Nobelovu cenu.