PR manažer/manažerka

Zajímáte se o vědecké objevy? Komunikujete rád/a s lidmi? Baví vás psát a fotografovat? Orientujete se v sociálních médiích? Pak hledáme právě Vás.

Heyrovského ústav je součástí Akademie věd ČR a věnuje se mezinárodně špičkovému výzkumu v oblastech souvisejících s fyzikální chemií. Na vědeckých projektech se podílí týmy složené z výzkumníků z různých koutů světa.

V roce 2019 jsme se jako první z ústavů Akademie věd ČR oficiálně připojili k výzkumným organizacím, které získaly ocenění HR Excellence in Research za zlepšování politiky v souladu se 40 zásadami Evropské charty výzkumných pracovníků a Kodexem chování při náboru výzkumných pracovníků.

Hledáme PR manažera / manažerku

Náplň práce:

  • Vytváření mediálních výstupů
  • Tvůrčí psaní krátkých textů v češtině i angličtině
  • Fotografování pořádaných akcí
  • Spolupráce s médii – novináři rozhlasu a televize, tištěnými médii
  • Aktualizace obsahu stránek ústavu na sociálních sítích a webu (česky i anglicky)
  • Aktivní a systematické vyhledávání vhodných výsledků k propagaci Heyrovského ústavu ve spolupráci s vědci
  • Vyhodnocování ohlasu propagačních akcí

Požadujeme:

  • SŠ/VŠ vzdělání (mediální, společenskovědní nebo i přírodovědný obor)
  • Zkušenosti s PR
  • Anglický jazyk minimálně na úrovni B2 (slovem a písmem)
  • Komunikační a organizační schopnosti
  • Schopnost pracovat samostatně a učit se nové věci
  • Pozitivní a iniciativní přístup k řešení problémů
  • Zájem o výsledky vědy
  • Extrovertní, aktivní osobnost

Nabízíme:

  • Zajímavou a rozmanitou práci v mezinárodním akademickém prostředí (30 % tvoří cizinci)
  • Práci na plný úvazek s pružnou pracovní dobou. Možnost domluvy zkráceného úvazku.
  • Podporu dalšího vzdělávání, osobního růstu a rozvoje
  • 5 týdnů dovolené
  • 3 dny sick days
  • Příspěvek na rekreaci nebo penzijní připojištění
  • Stravenky plně hrazené zaměstnavatelem
  • Další benefity v souladu s kolektivní smlouvou
  • Nástup ihned

Strukturovaný životopis s motivačním dopisem zašlete na email: karieraatjh-inst.cas.cz

Bližší informace k výběrovému řízení naleznete zde.

Uzávěrka přihlášek 30. 11. 2021

Application deadline
30. 11. 2021